Who's Who

Please click on the options below to filter this list.

Julie Fellowes

Julie Fellowes

Headteacher, Governor & DSL
Mrs Heather Carr

Mrs Heather Carr

Assistant HT, Yr 5, Lit. & RE Lead, DDSL
Mrs Julie Kaur

Mrs Julie Kaur

Reception Lead Teacher, Art Lead
Mr Hugo Marsh

Mr Hugo Marsh

Year 1 Teacher, Science Lead, DT Lead
Mrs Sonia Wallis

Mrs Sonia Wallis

Year 2 Teacher, SENco, Languages Lead
Mrs Navneet Rai

Mrs Navneet Rai

Year 3 Teacher, Wellbeing Lead, Recovery Lead
Mr Daniel Peggs

Mr Daniel Peggs

Year 3 Teacher & IT/Computing/PE Lead
Miss Jeannie Nicolas

Miss Jeannie Nicolas

Year 4 Teacher, Music Lead
Mr Matthew Hallam

Mr Matthew Hallam

Year 6 Teacher & History Lead
Mrs Sharan Kooner

Mrs Sharan Kooner

Year 6 Teacher, Faith Lead, Maths Lead
Mrs Catherine Arundel

Mrs Catherine Arundel

Forest School Lead, Geography Lead
Mrs Karolina Lenton-Chodynska

Mrs Karolina Lenton-Chodynska

TA, EAL Supp. Lead & C.R. Learning Champion
Mrs Jaswinder Kaur Bassi

Mrs Jaswinder Kaur Bassi

Teaching Assistant
Mrs Amandeep Garcha

Mrs Amandeep Garcha

Teaching Assistant
Mrs Shelley Keech

Mrs Shelley Keech

Teaching Assistant
Mrs Tanya Hussain

Mrs Tanya Hussain

Teaching Assistant
Mrs Monika Joshi

Mrs Monika Joshi

Teaching Assistant
Rebecca Kennedy

Rebecca Kennedy

Academy Mentor
Mrs Laura Davey

Mrs Laura Davey

Administrator
Paramjit Kaur

Paramjit Kaur

Chair of Governors
Inokh Singh Bassi

Inokh Singh Bassi

Finance Assistant (Apprentice)
Daljit Singh Virk

Daljit Singh Virk

Governor
Frank Knowles

Frank Knowles

Adviser to the Governing Body
Navjot Kaur Virk

Navjot Kaur Virk

Governor
Elaine Bowen

Elaine Bowen

Governor
Sarbjit Bitter

Sarbjit Bitter

Governor
Rod Dubrow-Marshall

Rod Dubrow-Marshall

Governor
Parmjit Singh Bilan

Parmjit Singh Bilan

Governor
Jayprakash Joshi

Jayprakash Joshi

Governor
Shagun

Shagun

Governor
Teja Singh Sidhu

Teja Singh Sidhu

Governor
Gurmel Singh

Gurmel Singh

Governor
Mr Steve Arundel

Mr Steve Arundel

Clerk to the Governing Body, DPO & Admin Support
Mr Michael Fellowes

Mr Michael Fellowes

BalanceAbility Instructor
Mr Joe Daglish

Mr Joe Daglish

Behaviour Mentor / Premises Team Leader
Miss Jo Walker

Miss Jo Walker

Yogabugs Teacher / Dance Teacher
Mr Harpal Manku

Mr Harpal Manku

Tabla Teacher
Ewa Wolinska

Ewa Wolinska

New Communities Teacher
Mrs Branka Miskin

Mrs Branka Miskin

After-school Club Teacher
Yasmin Qadar

Yasmin Qadar

Catering Team
Mrs Saima Naseer

Mrs Saima Naseer

Catering Team
Harinder Kaur

Harinder Kaur

Catering Team
Jonida Neziri

Jonida Neziri

Lunchtime Supervisor
Manpreet Kaur

Manpreet Kaur

Lunchtime Supervisor
Hayley Wright

Hayley Wright

Lunchtime Supervisor
Delia Brown

Delia Brown

Lunchtime Supervisor
Rosie Hill

Rosie Hill

Premises Team
Steffania Horvathova

Steffania Horvathova

Premises Team
Lenka Horvathova

Lenka Horvathova

Premises Team

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.